AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten 'sığınmacı' açıklaması: Karşıda katliam makinesi varKamu Personel Alımı

3 Temmuz 2022 - 14:13

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten ‘sığınmacı’ açıklaması: Karşıda katliam makinesi var

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten ‘sığınmacı’ açıklaması: Karşıda katliam makinesi var
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2022 - 13:05


Ömer Çelik, siyasetin gündemindeki sığınmacı meselesine ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleriyle Suriyeli sığınmacıların onurlu ve gönüllü bir şekilde ülkelerine döneceğini vurgulayan Çelik, “Ama biz bunları katillere teslim edemeyiz. Karşı tarafta bir katliam makinesi var” dedi. Çelik ayrıca CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’nin cumhurbaşkanı yerine Esad yönetimiyle empati kurmakla suçladı.

“KARŞI TARAFTA KATLİAM MAKİNESİ VAR”

İşte Çelik’in açıklamalarından öne çıkan noktalar:

  • Muhalefet partilerinin sığınmacıları katillere teslim etmemek için bir planı var mı? Sadece ‘Göndereceğiz’ diyorlar. Bugün bu insanlar ölümden kaçarak bizim topraklarımıza girdi. ‘Bunu istediğimiz gibi göndeririz’ gibi diyenlerin geçmişte yaşanan bazı olayları hatırlaması lazım. Tek parti döneminde Türkiye’ye sığınan Azeri aydınlar Sovyetler Birliği’ne teslim edildi, Stalin yönetimi onları kafasına sıkarak öldürdü.

“ESAD REJİMİYLE KİM EMPATİ KURUYORSA MAŞA ODUR”

  • Bir gün gönüllü ve onurlu bir şekilde tabii ki dönecekler ülkelerine. Ama biz bunları katillere teslim edemeyiz. Karşı tarafta bir katliam makinesi var. Esas ilginç olan sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisini Türkiye cumhurbaşkanından çok Esad yönetimiyle empati kurar şekilde konumlandırmasıdır.

  • Siyasi partiler arasındaki mücadele bir rekabettir. Ama sayın Kılıçdaroğlu’nun bir husumet siyaseti içerisinde hareket ettiğini görüyoruz. Dünkü konuşmasında “Orta Doğu’da emperyalistlerin maşasısın” diyor. Bu ifadeyi şiddetle kınıyoruz ve kendisine aynen iade ediyoruz. Birisi eğer maşa arıyorsa bakması gereken yer Esad rejimiyle kim empati kuruyorsa maşa odur.
Daha Fazla Siyaset Haberleri için Lütfen Bizi Takip Edin..
En çok tartışılan soruya İBB'den yanıtEn çok tartışılan soruya İBB’den yanıt
Dikkat çeken 'konut kredisi' yorumu! 'En az 100 bin lira maaş...'Dikkat çeken ‘konut kredisi’ yorumu! ‘En az 100 bin lira maaş…’
Kayaların altından çıktı! Boylar 2 metreKayaların altından çıktı! Boylar 2 metre

Kamu Personel Haberleri | Anasayfa