AK Partili ismin gösterdiği fotoğraf Meclis'te tansiyonu yükseltti: Haysiyetsiz, şerefsiz...Kamu Personel Alımı

28 Haziran 2022 - 22:30

AK Partili ismin gösterdiği fotoğraf Meclis’te tansiyonu yükseltti: Haysiyetsiz, şerefsiz…

AK Partili ismin gösterdiği fotoğraf Meclis’te tansiyonu yükseltti: Haysiyetsiz, şerefsiz…
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2022 - 20:06


TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurul’da, Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edildi. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, RTÜK’ün bazı TV kanallarına verdiği cezayı gündeme taşıyarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

a

GERGİNLİĞİ TIRMANDIRAN FOTOĞRAF

AK Parti Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, Özkoç’un 2014 yılında ABD’de bazı FETÖ mensuplarıyla çekilen fotoğrafını TBMM kürsüsünden gösterdi. Özkoç, söz konusu fotoğrafın 2013 yılına ait olduğunu ve AK Partili milletvekillerinin de o programa katıldıklarını belirterek, Akbaşoğlu’nu yalan söylemekle suçladı.

78e3dd9c8519f48e53fa1865cdc06760

“HAYSİYETSİZ, ŞEREFSİZ…”

Bunun üzerine yeniden söz alan Akbaşoğlu, “Büyük bir telaş içerisindesiniz. Şeref ve haysiyet yoksunu olan, şerefsiz ve haysiyetsiz olan ancak ve ancak yalan söyleyendir. Burada bizim grup başkan vekillerimiz, asla ve kata yok. 8- 9 Nisan 2014 tarihinde Engin Özkoç bütün FETÖ’cü liderlerle beraber fotoğraf veriyor. 2013’ten önce değil, 17-25 Aralık 2013’ten sonra. Önceki fotoğraflara atıf yapmayın. Haysiyetsiz ve şerefsiz olan ancak sensin. Sen yalan söylüyorsun. İşte, ispatı burada. Sen ispatlamazsan yalancısın, haysiyetsiz ve şerefsizsin. Söylediğini aynen iade ediyorum” diyerek karşılık verdi.
HDP’li bazı isimlerin de tartışmaya dahil olmasıyla gerginlik yaşandı. Genel Kurul’da görüşmelere verilen aranın ardından devam edildi. (DHA)

Daha Fazla Siyaset Haberleri için Lütfen Bizi Takip Edin..
'Casusluk'la suçlanan Metin Gürcan'a tahliye ‘Casusluk’la suçlanan Metin Gürcan’a tahliye
Kılıçdaroğlu'ndan Soylu-Özdağ gerilimine göndermeKılıçdaroğlu’ndan Soylu-Özdağ gerilimine gönderme
Mermi yutturdu, gecelik giydirdi... İlk vukuatı değilmiş!Mermi yutturdu, gecelik giydirdi… İlk vukuatı değilmiş!

Kamu Personel Haberleri | Anasayfa