Canan Kaftancıoğlu söyledi Fehmi Koru irkildiKamu Personel Alımı

2 Temmuz 2022 - 08:16

Canan Kaftancıoğlu söyledi Fehmi Koru irkildi

Canan Kaftancıoğlu söyledi Fehmi Koru irkildi
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2022 - 12:20

Ekrem İmamoğlu’nun davet ettiği gazetecilere yönelik CHP’den ve ona yakın medyadaki tepkiler Fehmi Koru’yu endişelendirdi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamalarını köşesine taşıyan Koru, “Unutmayacaklar ve unutmadıklarını belli edecekler”” dedi.

Gazeteci Fehmi Koru, CHP yönetimine hitap ettiği yazısında gelecekteki medya düzeniyle ilgili önemli soruları gündeme taşıdı.

Gazeteci Fehmi Koru, “Tartışmalar merakımı kabarttı; -özellikle de CHP’ye- bir sorum olacak” başlıklı yazısında değerlendirmelerde bulundu.

Yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bazı gazetecileri Karadeniz turunda yanında gözlemci olarak götürmesiyle ilgili yaşanan tartışmalara değinen Koru, “Duyduğum kuşkunun sebebi, İstanbul büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz’e hemşehrileriyle yüz yüze görüşmeye giderken izlesinler diye davet ettiği gazetecilerin bazısına CHP’nin içinden ve CHP’nin itibar ettiği gazeteler ve kanallarla CHP’nin muteber saydığı yazarlar ve yorumculardan gelen tepkiler…” dedi.

CHP’nin İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu, kimi veya kimleri kast ettiğini açıklamadan, okuyunca irkildiğim şu mesajı paylaştı:

‘Kendine gazeteci diyen birileri Gezi’de olan öfkeyi yalanları üzerinden meşrulaştırıp iktidarın söylemine alet oluyorlardı. Haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. O gün Gezi’yi o şekilde hatırlatanları da unutmayacağız.’’