Diyanet TV'de tepki çeken 'pantolon ve tayt' açıklaması! Sosyal medyada gündem oldu | Kamu Personel AlımıKamu Personel Alımı

26 Eylül 2022 - 06:14

Diyanet TV’de tepki çeken ‘pantolon ve tayt’ açıklaması! Sosyal medyada gündem oldu

Diyanet TV’de tepki çeken ‘pantolon ve tayt’ açıklaması! Sosyal medyada gündem oldu
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2022 - 0:09


İmam Halil Konakcı’nın “Kadın-erkek eşitliği tamamen yalan. Namazını kıldırt hanımına, başını örttür. Bak sokaklar ne hale geldi? Kasap dükkânı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor” sözleri sosyal medyada büyük tartışma yaratmıştı. Bu tartışmalar sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kanalı Diyanet TV, “Doğru tesettür nasıl olmalı?” sorusunu kanaldaki bir programa taşıdı.

Programın konuğu olan Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi İdris Bozkurt, tesettürün örtünmek olduğunu belirterek, “Bir kadının; yabancılara yani kendisine nikâh düşen yabancı kişilere karşı el, yüz ve ayak dışındaki yerlerini kapatması gerekiyor. Örtünmek dini bir vecibe. Allah’ın bir emri” dedi.

‘PANTOLONLAR DARACIK’

Söz konusu yerlerin vücut hatlarını belli etmeyecek ve teni göstermeyecek şekilde kapatılması gerektiğini söyleyen Bozkurt, pantolon ve tayt ile ilgili de açıklamada bulundu.

Bozkurt, “Hepimiz kabul edelim, pantolon dediğimiz şeyler, daracık şeyler oluyor. Hele hele kadınlarımızda… Son zamanlarda da tayt şeklinde pantolonları tasvip etmek, toplumun huzuruna onunla çıkmak tasvip edilir şeyler değil. Dini kuralların ihlalidir” diye konuştu. Bozkurt’un bu sözleri, sosyal medyada tepki çekti.

DAHA FAZLA HABER İÇİN BİZİ TAKİP EDİN
Kayseri'de sığınmacılar Geri Gönderme Merkezi'nde yangın çıkardı! Ekiplerin müdahalesi sürüyor...Kayseri’de sığınmacılar Geri Gönderme Merkezi’nde yangın çıkardı! Ekiplerin müdahalesi sürüyor…
AK Partili isimden dikkat çeken açıklama! Sayıştay kararına işaret etti: AK Partili isimden dikkat çeken açıklama! Sayıştay kararına işaret etti: “Eğer öyle bir şey çıkarsa istifa ederim”
Otizmli çocuğun videosu olay oldu! ‘Her türlü küfrü edebilirsiniz’Otizmli çocuğun videosu olay oldu! ‘Her türlü küfrü edebilirsiniz’kamupersonel.org