Editörün Seçtikleri

Başkan Güngör: Manavgat OSB kent ekonomisine ivme kazandıracak

ABONE OL! 

 

MANAVGAT, (DHA) – Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Manavgat OSB’nin faaliyete geçmesiyle tarım, turizm ve sanayi başta olmak üzere kent ekonomisine ciddi ivme kazandıracağını söyledi.

Manavgat OSB Müteşebbis Heyeti Ekim Ayı Olağan Toplantısı, MATSO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda önceki dönem Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in tayininin çıkması nedeniyle boşalan OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığına katılımcıların oybirliği ile Manavgat Kaymakamı Abdülkadir Demir seçildi. Toplantıda konuşan Manavgat Kaymakamı Akdulkadi Demir, Manavgat OSB’nin faaliyete geçmesi ile ilçe ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını söyledi. 

ORTAK AKILA ÖNEM VERİYORUZ

İstişarelere önem verdiklerini kaydeden Kaymakam Demir, Manavgat için ne gerekiyorsa el birliği yapmak istediklerini vurguladı. Manavgat için ortak kısa orta ve uzun vadede uygun görülen projeler yaparak ortak akılla hareket edilmesi gerektiğinin altını çizen Kaymakam Demir, “Her şeyin en güzeli en iyisi ve en doğrusu mümkün. Buda ortak akılla mümkün. Manavgat’ın ihtiyacı olan ve yapılması gerekenler konusunda iyi bir fizibilite yaparak güzel hizmetler yapmak istiyoruz” diye konuştu.

TARIM VE TURİZM STRATEJİSİ

MATSO ve Manavgat OSB Başkanı Seydi Tahsin Güngör ise Manavgat ekonomisinde tarım ve turizmin önemli sektör olduğunu belirtti. Manavgat OSB’nin tam olarak faaliyete geçmesiyle her iki sektörün de ilerleyeceğini anlatan Başkan Güngör, tarımda ürünlerin işlenmesi için kurulacak tesisler ile turizme daha kaliteli ürünün daha da ucuza temin edileceğini söyledi.

Güngör, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Turizmde müthiş bir tüketim potansiyeli olmasına rağmen daha önce OSB olmağı için birçok ürün işlenemiyordu. Buda yeterli tesisleşme olmadığı için birçok ürün tedarikçi firmalar tarafından dışarıdan temin ediliyor. OSB’nin tam olarak faaliyete geçmesi ve tesislerin kurulması ile bu pazara ve ilçe ekonomisine katkı sağlayacak bir boyut kazandırılacaktır. Bu da üretim, ulaşım, maliyetini ortadan kaldıracağı için turizm sektörü daha ucuza mal satın alabilecek. Tarımda ise ürünlerin işleneceği fabrikalarda tesislerin olmaması sebebiyle tarım ürünleri işlenmeden piyasaya sürüldüğü için nerdeyse maliyetine satılmaktadır. OSB ile birlikte tarım ürünlerinin işlenerek piyasaya sürme şansı doğacak. Bu şekilde hem turizmin hem tarımın potansiyelini hesaplayarak kurduğumuz OSB Manavgat’ımızın gelişmesine ve ekonomisine çok ciddi bir ivme kazandıracaktır.”
Kaynak:Kamupersonel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: