Editörün Seçtikleri

Son Dakika – Hava Durumu (25-09-2021)

ABONE OL! 

Mevsim geçişi etkileri kıyılarda da etkisini gösteriyor, balıkçı ve denizciler dikkat. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında gün boyu fırtına görülecek. Türkiye’nin diğer kıyılarındaysa rüzgarlar orta kuvvette esiyor.

Marmara’da gökyüzü parçalı bulutlu. Sıcaklıklar birkaç derece yükseliyor, Edirne ve Çanakkale’de 26-27 derecelere ulaşıyor. Hafta sonunda bölgede yağış yok ancak İstanbul ve Kocaeli yeni haftaya yağmurla merhaba diyebilir.

Ege Bölgesinin büyük bölümünde gökyüzü az bulutlu. Kıyı kentlerde gündüz sıcaklık yaz aylarını hatırlatan türde ancak geceleri hava serinliyor. Ege’nin iç kesimlerinde de gece sıcaklıkları 6-7 derecelerde, bölgede yağış beklenmiyor.

Akdeniz’de gökyüzü bölge genelinde az bulutlu, güneş ısıtıyor. Antalya ve Adana’da 31 dereceye kadar yükselen sıcaklıklar var. Bölgenin iç kesimlerinde hava geceleri serin olacak. Akdeniz’de yakın dönemde yağış beklenmiyor… 

İç Anadolu’da sıcaklıklar mevsim normallerine yükseldi. Başkentte termometreler gündüz 23 dereceyi gösterecek ancak geceleri hava bölge genelinde serin, Sivas’ta 3 dereceye kadar düşecek. İç Anadolu’da yağmur beklenmiyor.

Karadeniz bölgesinde kıyı şeridinde yağış sürüyor. Yağmur özellikle orta ve doğu Karadeniz kentlerinde zaman zaman kuvvetli yağış, yüksek kesimlerde de kar şeklinde görülebilir. Sıcaklık en yüksek 24 dereceyle Trabzon merkezde, en düşükse 4 dereceyle Gümüşhane’de… İlerleyen günlerde yağış bölgeyi terk edecek.

Doğu Anadolu bölgesinde de yerel yağışlar var. Hakkari’de sağanak yağmur bekleniyor. Bölgenin kuzey bölümlerinde de yerel yağmurlar görülebilir. Kars ve Erzurum’da gece sıcaklıkları 2 dereceye kadar düşecek. Pazar gününden itibaren sıcaklıklarda 1-2 derece artış var. 

Güneydoğu Anadolu’da gökyüzüne parçalı bulutlar hakim. Bölgede öğlen saatlerinde sıcaklık yer yer 30 dereceyi zorluyor, geceleriyse yarı yarıya azalıyor. İlerleyen dönemde yağış yok, sıcaklıklar artacak.

 
Kaynak:Kamupersonel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: