Editörün Seçtikleri

Son dakika… Meteoroloji uyardı: Sıcaklık düşüyor

ABONE OL! 

Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Hava az bulutlu. Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer sis görülebilir. Sıcaklıklar ise yurt genelinde mevsim normallerinde seyrediyor.

Denizlerimizde rüzgar orta kuvvette esiyor. Orta ve Güney Ege’de ise orta kuvvetin altında esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava az bulutlu, yer yer sis görülebilir. Pazar günü sıcaklık düşüyor bölge geneline yağış geliyor.

Ege Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde yağış beklenmiyor, hava az bulutlu. Sıcaklık İzmir’de 25, Muğla ve Afyon’da 21 derece ölçülüyor.

Akdeniz’de de yağış yok, güneş görülüyor. Sıcaklık bölgede 28-29 derecelerde ölçülüyor, pazar pazartesi ise adım adım azalıyor.

İç Anadolu Bölgesinde de az bulutlu bir hava var. Sabah saatlerinde yer yer sis oluşabilir. Sıcaklık Ankara’da 23, Sivas’ta 19 derece.

Karadeniz Bölgesinde de güneş görülüyor. Bölgenin batısında yer yer sis görülebilir. Pazar günü orta ve batı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi az bulutlu. Bölgenin kuzeyi yer yer sisli-puslu. Sıcaklık Malatya’da 23, Hakkari’de 17 derece.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde üç günlük dönemde güneş görülüyor. Sıcaklık Gaziantep ile Diyarbakır’da 26, Şanlıurfa’da 28 derece ölçülüyor.

PAZAR

Meteoroloji tahminlerine göre hava sıcaklıkları kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin altına düşecek. Yurdun kuzey kesimlerinde sağanak yağışlar bekleniyor. İç Ege ve İç Anadolu’nun batısında hava çok bulutluyken diğer yerlerde az bulutlu olması bekleniyor.
Kaynak:Kamupersonel

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: