Galatasaray Domenec Torrent ile devam edecek mi? Resmi açıklama geldiKamu Personel Alımı

3 Temmuz 2022 - 15:09

Galatasaray Domenec Torrent ile devam edecek mi? Resmi açıklama geldi

Galatasaray Domenec Torrent ile devam edecek mi? Resmi açıklama geldi
Son Güncelleme :

09 Haziran 2022 - 11:24


Galatasaray’da 11 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek başkanlık seçimi öncesinde mevcut Sportif A.Ş. yöneticilerinden Nihat Kırmızı, Domenec Torrent’in sözleşmesinden transfer çalışmalarına, takımın neden başarısız bir sezon geçirdiğinden seçim gündemine kadar birçok önemli konuda açıklamalarda bulundu.

“ALTYAPI TAKIMLARIMIZ DA ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE ETTİ”

Sportif başarı olarak bakıldığında sezonu istedikleri gibi bitiremediklerini kaydeden Kırmızı, “Bunun da çeşitli sebepleri var, sezon boyunca konuşuldu. Diğer taraftan baktığımızda, mali olarak olsun, basketboldaki başarılar olsun, su topundaki şampiyonluklar olsun, diğer branşlardaki başarılar olsun, istediğimiz başarıları elde ettik. Altyapı takımlarımız da önemli başarılar elde etti. Bunlar Galatasaray için gelecek adına umut veren başarılar. Gelecekte de bunlar koca koca çınarlar olarak Galatasaray’a büyük başarılar sağlayacaklar” dedi.

“GALATASARAY’IN BAŞARISIZLIĞI İÇİN UĞRAŞAN KESİMLER OLDU”

Fatih Terim’in ayrılıp, Domenec Torrent’in göreve getirildiği dönemde Florya Metin Oktay Tesisleri’nde nasıl bir ortam olduğuna ilişkin gelen soruya Kırmızı, “Florya Galatasaray için her zaman göz önünde olan, konuşulan, tartışılan bir yer. Bu Galatasaray’da ilk defa olan bir şey değil. Birçok hoca ayrıldı, yeni hoca geldi. En çok Florya buna alışık. Bu anlamda ciddi sorunlar oluşmadı. Tabii kolay değil, yeni bir ekibin, yabancı bir hocanın gelmesi. Tutmasını istemeyen kişiler oldu. Galatasaray’ın başarısızlığı için uğraşan kesimler oldu. Bunların etkisiyle Florya’da ilk süreçler çok zor geçti. Şu anda eski haline geldi. Her şey iyi bir şekilde devam ediyor. Bir yönetim ve başkan değişikliği olacak. Yeni gelecek başkan kurulu bir düzen bulacak. Tabii değişiklikler yapabilirler. Ama ellerinde hazır kurulu bir sistem var, takım var, hoca var, sportif direktör var. Muhakkak yeni yönetimin de Galatasaray’ın yapısı için yapacağı eklemeler olacaktır” yanıtını verdi.

“TORRENT’İN SERZENİŞİ FATİH HOCAYI HEDEF ALAN BİR SERZENİŞ DEĞİL”

Domenec Torrent’in sezon içerisinde maçların basın toplantılarında serzenişlerde bulunması hakkında görüş bildiren Nihat Kırmızı, “Herkesin bir yoğurt yiyişi vardır. Bizim gibi kulüplerde profesyonelleşmek lazım. Futbol artık bir endüstri haline geldi. Buraları profesyonelleştirmek lazım, kafamızı değiştirmemiz lazım. Galatasaray bizim her şeyimiz. Galatasaray’ı desteklemeye her zaman devam edeceğiz. Torrent’in serzenişi Fatih hocayı hedef alan bir serzeniş değil. Eski takımlarındaki sistemlerini oturtmak ve oradaki profesyonelliği Galatasaray’a kazandırmak istediğini söyledi. Bunlar 1 ayda, 3 ayda, 6 ayda olmuyor. Galatasaray’ın hedefi her zaman başarıdır tabii ki. Biz sadece bir yönetici değiliz, taraftarız aynı zamanda. Taraftar her zaman başarı bekler, Galatasaray başarıya aç bir kulüp. Başarıyı beklemek çok kolay değil. Bunun için yıllar lazım bazen. Torrent’in serzenişinde birçok haklı tarafı var tabii ki. Daha profesyonelleştirilebilirdi geçmişte kulübümüz, özellikle Florya. Çalışanlar sadece Galatasaray’ın çalışanı olabilirdi. Ben ayrıldığım zaman oradaki diğer arkadaşlar da ayrılıyorsa, orada bir problem vardır. ‘Benim adamım’ anlayışı olur. Bizim dönemimizde gelen arkadaşlar oldu. Biz gittikten sonra işlerini iyi yapıyorlarsa, orada kalmaları lazım. Biz buradayken işleri kötü yapıyorlarsa, bizim dönemimizde de gitmeleri lazım zaten. Bunun adını kurumsallık ve profesyonellik. Buna çok önem verdik” diye konuştu.

“GELEN YÖNETİM TABİİ Kİ BAŞKA BİR HOCAYLA ÇALIŞMA HAKKINA SAHİP”

Domenec Torrent’in geldiği dönemde Galatasaray’ın ligdeki durumunun iyi olmadığını kaydeden Kırmızı, şunları söyledi:

“O dönemlerde Torrent yoktu. ‘Bu takım benim takımım değil’ derken, ‘Ben bir transfer dönemi, bir kamp dönemi, bir hazırlık dönemi geçirmedim’ demek istiyor. Bazen çevirilerde hatalar olabiliyor. ‘Önümüzdeki sene çok farklı olacak’ demişti. Bu takıma bazı takviyeler yapıp, bir kamp dönemi geçireceğinin altını çizmişti. Bu takımı tamamen yabancıların üzerine kurma fikrinde de değildi. ‘Elimizde zaten iyi olan bir futbolcu grubu var. Bunları takımın iskeleti olarak tutmaya devam edeceğim ve önümüzdeki yıllarda harika bir Galatasaray izleteceğim’ diye bir iddiası vardı. Gelen yönetim tabii ki başka bir hocayla çalışma hakkına sahip. ‘Ben onlara hedeflerimizi anlatacağım. Elimizdeki transfer listesini ve gönderilmesi düşünülen oyuncu listesini vereceğiz’ dedi. Biz gideceğiz ama Torrent, Galatasaray’ın teknik direktörü ve profesyoneli. Mancini dünya çapında bir teknik adam ama Galatasaray’a geldiğinde Galatasaray’dan büyük değildir. Gelen yönetim takdir hakkını kullanacak. Başkan adaylarının sezon devam ettiği dönemdeki hoca açıklamalarını çok yanlış buluyorum. Futbolcuların hepsi insan, arkadaşları, eşleri, dostları var. Haberleri okuyorlar. Bu da performansınızı etkiliyor. Bence Galatasaray o süreçte bu açıklamalardan zarar gördü.”

“TORRENT İLE DEVAM ETMEYİ DÜŞÜNÜYORDUK”

Nihat Kırmızı, mevcut yönetim görevde kalmış olsaydı Torrent ile devam etmeyi düşündüklerini belirterek, “Uzun dönemli bir kontrat yapmadık. 1.5 yıllık bir kontrat yaptık. Şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi şansımız kaçmıştı Torrent geldiğinde. Bu dönemi en iyi yerde bitirelim, gelecek döneme hazırlık yapalım demiştik. Birçok konuda hazırlık yaptık, bunu yeni yönetime de ileteceğiz. Önümüzdeki dönemde izlemekten keyif alacağımız ve şampiyon olacak bir takım hedefliyorduk. Kısa dönemli bir kontratla Torrent’in önümüzdeki yıl yapacağını görüp ona göre tekrar konuşmayı düşünmüştük” dedi.

“TORRENT’İN TAZMİNAT MADDESİ YOK”

“Domenec Torrent’in bir tazminat maddesi var mı” sorusuna yanıt veren Kırmızı, şu ifadeleri kullandı:
“Bir tazminat maddesi yok. Kontratı var. Biz onunla bunu konuştuk. Torrent ben Galatasaray için buradayım, Galatasaray benimle devam etmek istemezse, zorluk çıkarmam oturur konuşuruz demişti. Açıklamalar, konuşmalar, insana bir savunma refleksi geliştiriyor. Bundan sonra nasıl olur bilmiyorum ama biz Torrent ile konuştuğumuzda, ‘İstanbul’u çok seviyorum, Galatasaray’ı çok seviyorum. Devam etmek isterim ama gelen yönetim benimle devam etmek istemezse, benim sunumumu yeterli bulmazsa, zorluk çıkartacak değilim, gereğini yaparım’ dedi. Herhangi bir tazminat yok. Kontrat üzerinden oturulur, konuşulur. Devam ederse 1.5 milyon Euro’luk bir kontratı var. Yardımcılılarıyla alakalı söylenen rakamlar doğru değil. Ama teknik direktör için olabilecek normal bir rakam bu. Galatasaray gibi bir takımı çalıştırabilecek bir hoca için. Tazminat maddeleriyle ilgili yazılan çizilenler doğru değil. Gülerek karşıladığımız şeyler. Galatasaray taraftarının bunları ciddiye almaması gerekir. Biz bunu yapmak için uğraşacaktık ama başkan adayları, ‘Hiçbir anlaşma yapılmasın’ diye açıklamalarda bulundular. Ben de bunu daha etik buldum.”

“HİÇBİR FUTBOLCUYA RESMİ TEKLİF GELMEDİ”

Marcao da dahil olmak üzere hiçbir futbolcu için kulübe resmi bir teklif gelmediğini kaydeden Nihat Kırmızı, “Marcao, Galatasaray’ın futbolcusu. Öyle bir satış söz konusu değil. Galatasaray’a gelmiş resmi bir teklif yok. Ama menajerler aracılığıyla bize ulaşan söylemler var. Galatasaray Kulübü’ne gelen herhangi bir teklif yok. Oyuncuya geldiyse bilemeyiz. Çok ciddi ve büyük bir teklif gelseydi, Galatasaray’ın menfaati doğrultusunda değerlendirirdik. Başkan adaylarını da çağırıp, bu teklifi değerlendirelim derdik. Öyle bir teklif gelmediği için, böyle bir gereklilik olmadı. Transfer yapmayı düşünmedik ama çalışmalar yaptık. Hem teknik direktörün hem sportif direktörün bu anlamda çalışmaları var. Yeni başkan geldiği gibi bu çalışmalar teslim edilecek. Kendilerinin de yaptığı çalışmalar vardır. Biz de basından okuyoruz. Transfer çalışması yapılıyor, liste yapılıyor, maliyetler belirleniyor. Ama transfer yapmıyoruz. Bu Torrent’in yaptığı bir çalışma tabii. Yeni hoca gelirse başka bir çalışma yapılabilir. Yeni yönetim kabul ederse, Torrent’i dinlemek isterse, Torrent bu sunuma hazır” diye konuştu.

Daha Fazla Spor Haberleri için Lütfen Bizi Takip Edin..
Bunlar nasıl sözler Balotelli!Bunlar nasıl sözler Balotelli!
Yunus Akgün ve Kerem Aktürkoğlu ortalıklığı taraftarı mest etti!Yunus Akgün ve Kerem Aktürkoğlu ortalıklığı taraftarı mest etti!
Galatasaray'da stadyumun adı değişiyor!Galatasaray’da stadyumun adı değişiyor!

Kamu Personel Haberleri | Anasayfa

FİKSTÜR - 13 Ağustos 2021 Cuma

Tümünü Gör

20:30

BeşiktaşvsÇaykur Rizespor

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
# TAKIMLAR O AV P
1 Trabzonspor 38 33 81
2 Fenerbahçe 38 35 73
3 İttifak Holding Konyaspor 38 21 68
4 Medipol Başakşehir 38 20 65
5 Aytemiz Alanyaspor 38 9 64
6 Beşiktaş 38 8 59
7 Fraport TAV Antalyaspor 38 7 59
8 VavaCars Fatih Karagümrük 38 -5 57
9 Adana Demirspor 38 13 55
10 Demir Grup Sivasspor 38 2 54
11 Kasımpaşa 38 10 53
12 Atakaş Hatayspor 38 -4 53
13 Galatasaray 38 -2 52
14 Yukatel Kayserispor 38 -7 47
15 Gaziantep FK 38 -8 46
16 GZT Giresunspor 38 -6 45
17 Çaykur Rizespor 38 -27 36
18 Altay 38 -18 34
19 Göztepe 38 -37 28
20 Öznur Kablo Yeni Malatyaspor 38 -44 20
# TAKIMLAR O AV P
1 MKE Ankaragücü 36 25 70
2 Bereket Sigorta Ümraniyespor 36 27 70
3 Royal Hastanesi Bandırmaspor 36 22 62
4 İstanbulspor 36 17 60
5 BB Erzurumspor 36 11 58
6 Eyüpspor 36 12 57
7 Yılport Samsunspor 36 8 51
8 Beypiliç Boluspor 36 -2 50
9 Manisa FK 36 1 49
10 Tuzlaspor 36 1 49
11 Altaş Denizlispor 36 -4 49
12 Ankara Keçiörengücü 36 -2 48
13 Gençlerbirliği 36 -10 48
14 Altınordu 36 -17 45
15 Adanaspor 36 -4 45
16 Kocaelispor 36 -9 44
17 Bursaspor 36 -10 44
18 Nasadoge Menemenspor 36 -15 38
19 Balıkesirspor 36 -51 12
# TAKIMLAR O AV P
1 Pendikspor Futbol 34 31 77
2 Amed Sportif Faaliyetler 34 8 57
3 TECO Karacabey Belediyespor 34 17 56
4 Isparta 32 Spor 34 11 55
5 Tarsus İdman Yurdu 34 9 55
6 Anagold 24Erzincanspor 34 17 54
7 Bucaspor 1928 34 8 53
8 Kırşehir Belediyespor 34 9 49
9 Ankara Demirspor 34 9 49
10 Weecoins Kırklarelispor 34 5 47
11 Şanlıurfaspor 34 9 46
12 Nazilli Belediyespor 34 -1 45
13 Uşakspor A.Ş. 34 -16 40
14 CriptoSwaps Zonguldak Kömürspor 34 -10 38
15 Pazarspor 34 -25 34
16 Akhisarspor 34 -22 31
17 Karatay Termal 1922 Konyaspor 34 -16 29
18 Eskişehirspor 34 -43 22
19 GMG Kastamonuspor 0 0 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Sakaryaspor 38 51 84
2 1461 Trabzon FK 38 31 74
3 Bodrumspor 38 34 72
4 Sivas Belediyespor 38 32 69
5 An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 38 15 66
6 Silahtaroğlu Vanspor FK 38 9 66
7 Çorum FK 38 17 65
8 Afjet Afyonspor 38 23 62
9 Ankaraspor 38 13 55
10 Somaspor 38 0 53
11 İnegölspor 38 -3 51
12 Etimesgut Belediyespor 38 -9 47
13 Serik Belediyespor 38 -8 45
14 Sarıyer 38 -9 43
15 Diyarbekirspor 38 -12 41
16 Adıyaman FK 38 -24 41
17 Turgutluspor 38 -31 37
18 Ergene Velimeşespor 38 -34 35
19 Niğde Anadolu FK 38 -39 29
20 Kahramanmaraşspor 38 -56 19
# TAKIMLAR O AV P
1 Manchester City 6 8 12
2 Paris St Germain 6 5 11
3 RB Leipzig 6 1 7
4 Club Brugge 6 -14 4