Gören telefona sarılıyor! 2 yıldan beri asılı halde duruyor | Kamu Personel AlımıKamu Personel Alımı

26 Eylül 2022 - 06:13

Gören telefona sarılıyor! 2 yıldan beri asılı halde duruyor

Gören telefona sarılıyor! 2 yıldan beri asılı halde duruyor
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2022 - 19:12


Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen depremde 6 katlı bir bina ağır hasar görmüştü. Yıkımı gerçekleştirilen binanın 5’inci katında bir dairede bulunan mutfak dolabına yan binaya zarar verecek diye dokunulmadı. Yan binaya asılı halde duran dolap, görenlerin ilgi odağı olurken kuşların yuva yaptığı bir mekan haline geldi.

İLGİ ODAĞI HALİNE GELDİ

Elazığ’da Şehit İlhanlar Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı bina 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde ağır hasar gördü. İncelemenin ardından bina için yıkım kararı verildi. Yıkım esnasında 5’inci katta bulunan bir dairenin duvarına asılı mutfak dolabına, yan binaya zarar verebileceği gerekçesiyle dokunulmadı. Binanın duvarında asılı olan olan mutfak dolabı görenlerin ilgi odağı olurken, zaman zaman da kuşların üzerine konup yuva yaptığı bir mekana dönüştü.

bina-duvarinda-asili-kalan-dolap-ilgi-odagi-oldu_3219_dhaphoto2

“ŞİMDİ KUŞLARA YUVA OLDU”

Esnaf Harun Taşdemir, dolabın ilgi odağı olduğunu ve kuşlara da yuva olduğunu ifade ederek, “Burası 6 katlı 24 daireli bir binaydı. Depremden sonra hasar gördüğü gerekçesiyle yıkıldı. Binayı yıktıktan sonra dolap orada kaldı. Dolap kalınca iş makinesi oraya dokunmadı. Şimdi kuşlara yuva oldu. Vatandaşların dikkatini çekiyor. Telefonlarla fotoğraf çekerek birbirlerine gösteriyorlar. Bazen görmeye gelenler oluyor” dedi.

bina-duvarinda-asili-kalan-dolap-ilgi-odagi-oldu_3219_dhaphoto1 (1)

Kaynak: DHA

DAHA FAZLA HABER İÇİN BİZİ TAKİP EDİN
Mardin'de freni patlayan tır dehşet saçtı! Önce iki araca çarptı, sonra kıraathaneye daldı... Çok sayıda yaralı varMardin’de freni patlayan tır dehşet saçtı! Önce iki araca çarptı, sonra kıraathaneye daldı… Çok sayıda yaralı var
Evin köpeği bahçeyi kazdı, korkunç cinayet ortaya çıktı!Evin köpeği bahçeyi kazdı, korkunç cinayet ortaya çıktı!
Diyanet TV'de tepki çeken 'pantolon ve tayt' açıklaması!Diyanet TV’de tepki çeken ‘pantolon ve tayt’ açıklaması!kamupersonel.org