Kamu Personel Alımı

ÖSYM 2020 KPSS Lise Önlisans, Lisans Branş Sıralaması Güncellendi

ÖSYM 2020 KPSS lise, önlisans ve lisans branş sıralamasında güncelleme yaptığını duyurdu. Güncelleme ile adayların branş bazında sıralamaları aday işlemleri sistemine yüklenmiştir.

ABONE OL! 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 27 Eylül 2021 tarihinde KPSS branş bazda sıralamalarını güncellediğini açıkladı. Açıklamaya göre aday işlemleri sistemine yüklenerek erişime sunuldu.

KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (KPSS) 27 EYLÜL 2021 DUYURUSU

2020 KPSS- Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim: Branş Bazında Sıralamaların Güncellenmesi;

2020 Kamu Personel Seçme Sınav (2020-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır.

BRANŞ SIRALAMASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

BRANŞ BAZINDA SIRALAMAR

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir.

Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara saygıyla duyurulur. ÖSYM BAŞKANLIĞI

Kaynak: Kamupersonel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: