Kamu Personel Alımı

Aile Bakanlığı 6 Bin Sözleşmeli Personel Alım Müjdesi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından personel alımı müjdesi! 2022 yılında en az lise mezunu adaylar arasından 6 bin personel alımı yapılacak. Aile Bakanı Derya Yanık alımların 1500'ü ASDEP, 4500 Sözleşmeli Personel olacağını ve kadrolara ilişkin ilk detayları açıkladı.

ABONE OL! 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından 2022 yılı personel alımına ilişkin müjdeli haber geldi. Aile Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamaya göre 1500’ü ASDEP, 4500 Sözleşmeli Personel olmak üzere toplamda 6 bin kişilik istidam sağlanacak. Ayrıca Bakan Yanık alım yapılacak kadrolara ilişkin merak edilen detayları da verdi. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin net bilginin önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.

6 Bin Personel Alımı Yapılacak! İşte Kadrolar

Aile Bakanı Derya Yanık 24 TV kanalında yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki yıl 6 bin personel alımı yapılacak. 1500’ü ASDEP, 4500 Sözleşmeli Personel olmak üzere toplamda 6 bin kişilik istidam sağlayacak olan Bakanlığın alım yapılması beklenen kadroların ise şu şekilde olması bekleniyor.

Meslek uzmanı,
Avukat,
Bakım personeli,
İdari personel,
Sosyolog,
Destek Personeli,
Büro Personeli,
Diğer Sağlık Personeli,
Hemşire,
Diyetisyen,
Fizyoterapist,
Çocuk Gelişimcisi, (Kadın)
Psikolog,
Sosyal Çalışmacı,

Aile Bakanlığı 2022 Personel Alımı Ne Zaman Başlayacak?

Aile Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklanan 6 bin kişilik personel alımının 2022 yılı ilk çeyrekte alınması bekleniyor. Alımlara ilişkin ilanın ise 2022 yılına gelmeden 2021 yılının son döneminde yayınlanması bekleniyor.

İşte Bakan Yanık tarafından yapılan açıklama;

Bakanlığımıza 6 bin personel için pozisyon ihdasımız gerçekleşti. Bakanlığımızda bir kerede en büyük personel istihdamı olacak. Öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Kadro ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayacak bir talebe cevap verdiler.

6 bin personelin 1500’ü ASDEP’li olacak daha önce söz verdiğimiz gibi. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak.

Tarafsız E-Gazete

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: