Kanal İstanbul’un ilk köprüsünün ayakları yükselmeye başladı! İşte Sazlıdere Köprüsünün inşaatında son durum | Kamu Personel AlımıKamu Personel Alımı

26 Eylül 2022 - 05:18

Kanal İstanbul’un ilk köprüsünün ayakları yükselmeye başladı! İşte Sazlıdere Köprüsünün inşaatında son durum

Kanal İstanbul’un ilk köprüsünün ayakları yükselmeye başladı! İşte Sazlıdere Köprüsünün inşaatında son durum
Son Güncelleme :

22 Eylül 2022 - 13:45


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Çılgın’ proje olarak adlandırdığı Kanal İstanbul projesi yavaş yavaş hayata geçiriliyor. Geçen sene temelleri atılan Kanal İstanbul için Sazlıdere’den geçiş sağlayacak ilk köprünün ayakları yükselmeye başladı.

ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

İstanbul için çılgın proje olarak nitelendirilen Kanal İstanbul için Sazlıdere’den geçiş sağlayacak ilk köprünün çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 26 Haziran 2021 tarihinde temel atma töreni gerçekleştirilen Kanal İstanbul projesinin çalışmalarında sona yaklaşıldı. Havadan çekilen görüntülerde inşaat alanında çalışmaların hız kesmeden devam ettiği görüldü.

AW718850_04

UZUNLUĞU BİN 618 METRE OLACAK

İnşaat alanında ise köprünün yaklaşım viyadüklerinin ayaklarını tamamlaması için vinçler kuruldu. Projenin tamamlanmasıyla köprü yaklaşım viyadükleri ile toplam uzunluğu bin 618 metre olacak. Eğik askı halat miktarı 136 ve ankraj miktarı 272 adet olarak hesaplanan köprü, trafiğe 2 yönde 4 şeritli hizmet verecek. Köprünün platform genişliği ise 46 metre, “Diamond” geometrisi ile tasarlanan kuleleri, 196 metre yüksekliğe ulaşacak. Köprünün en yüksek kuleleri tasarımıyla da dikkat çekiyor.

AW718850_02

Kaynak: İHA

DAHA FAZLA HABER İÇİN BİZİ TAKİP EDİN
Helikopter kazasından sağ kurtulan Türk pilot ilk kez konuştu!Helikopter kazasından sağ kurtulan Türk pilot ilk kez konuştu!
Büyükşen cinayeti sanığı: 'Helva hazır, yağ hazır, şeker ol'Büyükşen cinayeti sanığı: ‘Helva hazır, yağ hazır, şeker ol’
Dünyayı sarsan tehdide kışkırtıcı yanıt!Dünyayı sarsan tehdide kışkırtıcı yanıt!kamupersonel.org