Kaymakamlık adaylığı başvuruları başladı (Kaymakamlık adaylığı şartları neler?) - Son Dakika Eğitim Haberleri | Kamu Personel AlımıKamu Personel Alımı

28 Eylül 2022 - 11:59

Kaymakamlık adaylığı başvuruları başladı (Kaymakamlık adaylığı şartları neler?) – Son Dakika Eğitim Haberleri

Kaymakamlık adaylığı başvuruları başladı (Kaymakamlık adaylığı şartları neler?) – Son Dakika Eğitim Haberleri
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2022 - 1:21


Kaymakamlık adaylığı için başvuru süreci başladı.

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı. Başvurular, 2-9 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Sınav ise 18 Eylül tarihinde uygulayacak. 

Geç başvurular ise 17 Ağustos tarihinde alınacak.  

KAYMAKAM ADAYLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İçişleri Bakanlığı’nın Kaymakam adaylığı sınav ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; başvuruda bulunacak kişilerde Türkiye’deki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden veya bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde 80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olma şartı aranıyor.

Üniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapan ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapanlar da sınava başvurabilecek.

KAYMAKAM ADAYLIĞI BAŞVURU KILAVUZU TIKLAYINIZ

KAYMAKAM ADAYLIĞI SINAVI NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığı kaymakam adaylığı sınavı, 18 Eylül 2022’de saat 10.15’te Ankara’da yapılacak.

İçişleri Bakanlığı kaymakam adaylığı sınavına girecek kişilere 100 soru için 150 dakika (2,5 saat) süre tanınacak.kamupersonel.org