Kılıçdaroğlu o ziyaretinden vazgeçti! Adalet Bakanlığı izin verdi ama…Kamu Personel Alımı

29 Haziran 2022 - 21:29

Kılıçdaroğlu o ziyaretinden vazgeçti! Adalet Bakanlığı izin verdi ama…

Kılıçdaroğlu o ziyaretinden vazgeçti! Adalet Bakanlığı izin verdi ama…
Son Güncelleme :

25 Nisan 2022 - 11:21


15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında tutuklanan askeri öğrencileri cezaevinde ziyaret etmek için Adalet Bakanlığı’na başvuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ziyaretinden vazgeçtiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında aktif rol oynadığı belirlenen askeri öğrencileri cezaevinde ziyaret etmek için Bakanlığa başvurdu. Bakanlık tarafından onaylanan ziyaretin tepki alacağını düşünen Kılıçdaroğlu’nun ziyaretten vazgeçtiği öğrenildi.

Daha önce darbe girişimi sırasında yer alan Hava Harp Okulu öğrencilerinin aileleri CHP’nin TBMM’deki grup toplantısına katılmış ve Kılıçdaroğlu da cezaevindeki o öğrencileri ziyaret edeceği sözünü vermişti. Cezaevindeki askeri öğrencileri ziyaret etmek istediğini belirten CHP’liler, Bakanlığa bu durumu iletti. Bakanlık, ziyaret için Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne dilekçe verilmesi gerektiğini bildirdi. Fakat Kılıçdaroğlu’nun, bakanlığın ziyarete izin verileceğini bildirmesinin ardından bu ziyaretten vazgeçtiği öğrenildi.

İHA

GÜNCEL HABERLER İÇİN BİZİ TAKİPTE KALIN
Akşener, adaylığa mı hazırlanıyor! Sürpriz iddia…
Turistler resmen akın etti! Yüzde 245 artışTuristler resmen akın etti! Yüzde 245 artış
Türkiye'den Biden'a '1915 olayları' tepkisi!Türkiye’den Biden’a ‘1915 olayları’ tepkisi!

kamupersonel.org