KPSS Şartsız

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli 5 Kamu Personeli Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın ek 2 nci maddesine göre, aşağıda belirtilen kameraman pozisyonu için mesleki uygulamalı sınav, diğer pozisyonlar için ise sözlü sınav ile sözleşmeli personel alınacaktır.

ABONE OL! 

Sağlık Bakanlığı Resmi Gazete 11.10.2021 tarihli Sözleşmeli Personel alımı için, bünyesinde görev alacak 1 Kameraman , 1 Grafiker, 1 Programcı ve 2 Büro personeli alımı detayları aşağıda belirtilmiştir.

SAĞLIK BAKANLIĞI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

2) 18 yaşını tamamlamış olmak,

3) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1986 ve daha sonra doğmuş olanlar),

4) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

5) Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

6) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde belirtilen istisnalar hariç olmak üzere hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

SINAV YAPILIŞ ŞEKLİ

Kameraman pozisyonu için; mesleki uygulamalı sınav,
Diğer Teknik Hizmet Personeli – Grafiker, Programcı ve Büro Personeli pozisyonları için; sözlü sınav şeklinde olacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Başvurular, dijital ortamda 11.10.2021- 15.10.2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Sağlık Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden alınacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir unvan için başvuru yapabilecektir.
Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu reddedilecektir.

BAŞVURU TARİHİ

Başvurular, 11.10.2021 Pazartesi günü başlayıp 15.10.2021 Cuma günü sona erecektir.

BAŞVURU KLAVUZU

KAMUPERSONEL.ORG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: