Kültür Bakanlığı 4/B Sözleşmeli 149 Kamu Personel Alımı | Başvuru EkranıKamu Personel Alımı

19 Mayıs 2022 - 07:33

Kültür Bakanlığı 4/B Sözleşmeli 149 Kamu Personel Alımı | Başvuru Ekranı

Kültür Bakanlığı 4/B Sözleşmeli 149 Kamu Personel Alımı | Başvuru Ekranı
Son Güncelleme :

14 Nisan 2022 - 0:56

85 Okuma

Kültür ve Turizm Bakanlığı 49 Şehirde 149 Personel Alımı ilanı yayımladı. KPSS 55 puan şartlı, En az lise mezunu, Şoför, temizlik Personeli ve Bahçıvan alımı yapılacak. Başvuru Şartları ile kontenjan ve kadro dağılımı yazımızda..

Kamu kurumları sözleşmeli personel alımları devam ediyor. Son olarak resmi gazete’ de yayımlanan ilanda, Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli kamu personel alımı ilanı yayımlandı. Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 49 şehirde 149 kişilik kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. 2022 yılı için bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak için ilan yayımlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı farklı kadrolarda 149 sözleşmeli personel alımı yapacak.

KÜLTÜR BAKANLIĞI 4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM DUYURUSU!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Türkiye Geneli farklı şehirlerde bulunan Taşra Teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun B fıkrasına göre sözleşmeli olarak 4/B personel alımı yapılacak. Alımlar KPSS Puanı ile yaılacak olup herhangi bir Sözlü veya Yazılı sınav yapılmaksızın sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar farklı kadrolarda gerçekleştirilecek.

46 şehirde 149 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

82 Temizlik Personeli,
64 Şoför,
3 Bahçıvan

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Bakanlık 149 kişilik kadro için hem genel hem de özel nitelikler talep edeceğini bildirdi. Bu kapsamda genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise KPSS, Eğitim ve yaş şartları aranacak.

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONEL ALIMI İÇİN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olmamak,

Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

18 yaşını tamamlamış olmak şartları aranacak.

ADAYLARDA KPSS 55 PUAN ŞARTI ARANACAK!

Adaylardan ortak özel olarak 2020 yılında yapılan B Grubu Kamu personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 55 puan almış olmak gereklidir.

Şoför Alımı Özel Şartları ve İle göre Kontenjan Dağılımı:

Şoför alımları Lise ve Ön Lisans seviyesinde yapılacak. Bu kapsamda Lise mezunu 50 ve Ön Lisans Mezunu 14 Şoför olmak üzere toplamda 64 Şoför alımı yapılacak.

Lise ve dengi okul mezunu olmak veya 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Otobüs Kaptanlığı, Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık) bölümlerinden mezun olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla 40 ve ya 35 yaşını doldurmamış olmak,

En az fiilen 6 ay Şoför olarak çalıştığını belgelemek, (e-Devletten alınacak meslek kodunu gösterir barkotlu SGK Hizmet dökümü)

Afyonkarahisar (1), Amasya (1), Antalya (1), Aydın (1), Burdur (1), Bursa (1), Çanakkale (1), Edirne (1), İstanbul (2), İzmir (1), Mersin (1), Tekirdağ (1), Uşak (1)

Temizlik Personeli Alımı Özel Şartları ve İle göre Kontenjan Dağılımı:

Lise ve dengi okul mezunu olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,

Temizlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak,

Adıyaman (1), Ağrı (1), Aksaray (1), Ardahan (1), Bartın (1), Batman (1), Bingöl (1), Çankırı (1), Çorum (1), Denizli (1), Elazığ (1), Erzincan (1), Giresun (1), Hakkari (1), Hatay (1), Isparta (1), Kahramanmaraş (1), Karaman (1), Kastamonu (1), Kayseri (1), Kırklareli (1), Kırşehir (1), Kilis (1), Kocaeli (1), Konya (1), Manisa (1), Mardin (1), Muş (1), Nevşehir (1), Osmaniye (1), Siirt (1), Sinop (1), Sivas (1), Şanlıurfa (1), Şırnak (1), Tokat (1), Trabzon (1), Van (1), Yalova (1), Yozgat (1)

Bahçıvan Alımı Özel Şartları ve İle göre Kontenjan Dağılımı:

2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümünden mezun olmak veya herhangi bir Önlisans programından mezun olup, bahçecilik/çiçek düzenlemeci ligi dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,

Bahçıvanlık görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.

Adana (1), Afyonkarahisar (2), Ağrı (1), Amasya (1), Ankara (5), Ardahan (1), Artvin (1), Bilecik (1), Bingöl (1), Bitlis (2), Bolu (1), Burdur (1), Çorum (2), Denizli (1), Diyarbakır (1), Edirne (2), Erzurum (2), Eskişehir (2), Gaziantep (1), Giresun (1), Gümüşhane (1), Hatay (1), Iğdır (1), İstanbul (5), İzmir (1), Kahramanmaraş (1), Kars (1), Kastamonu (1), Kayseri (1), Kırklareli (2), Kocaeli (1), Konya (3), Kütahya (1), Mardin (8), Mersin (2), Muğla (2), Muş (2), Nevşehir (2), Osmaniye (1), Rize (1), Samsun (3), Siirt (1), Şanlıurfa (1), Şırnak (1), Tekirdağ (2), Tokat (1), Trabzon (1), Van (2), Yozgat (2).

BAŞVURU TARİHİ YERİ VE ZAMANI

Kültür ve Turizm Bakanlığı 4/B sözleşmeli kamu personel alımı başvuruları 25.04.2022 ile 09.05.2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Adaylar sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla il veya nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI