Son dakika! Akşener'den dikkat çeken açıklama: '2053'te nüfusun 35 milyonu Suriyeli oluşacak'Kamu Personel Alımı

1 Temmuz 2022 - 10:21

Son dakika! Akşener’den dikkat çeken açıklama: ‘2053’te nüfusun 35 milyonu Suriyeli oluşacak’

Son dakika! Akşener’den dikkat çeken açıklama: ‘2053’te nüfusun 35 milyonu Suriyeli oluşacak’
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2022 - 10:52


Son dakika haberi: Akşener, partisinin grup toplantısında kürsüye çıktı. Akşener 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu ‘Suriye’ye gidip Esad’la sığınmacılar konusunda anlaşma’ teklifini açıkladı. Akşener ayrıca Suriyeli sığınmacıların Türkiye nüfusundaki yerine ilişkin dikkat çeken bir veri paylaştı.

thumbs_b_c_0540d845454e0e07fb775419cfb268af

“SIĞINMACILARIN TÜRKİYE’DE KALMASI HALİNDE…”

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

  • İYİ Parti olarak 2019 Haziran’da Antalya’da Erdoğan’a seslenmiştim. Demiştim ki “Beni yetkilendir. Ben Suriye’ye gidip Esad’la görüşeyim ve el sıkışıp ülkemizdeki Suriyeli göçmenleri gönderelim.” Bu teklifi çok ciddi, arkası çalışılmış şekilde sunmuştum.

  • Sonra o zaman milletvekilimiz olan Ümit Özdağ’ın önerisi, Aytun Çıray’ın başkanlığında Ankara’da bir çalıştay düzenledik. Bu çalıştayda görev alan çok kıymetli bilim insanları ve devlet insanları vardı.

  • Çok enteresan bir sonuç paylaşayım sizinle. Suriyeli sığınmacıların Türkiye’de kalması halinde bu doğum yılında 2053’te Türkiye nüfusunun 35 milyonu Suriye kökenli insanlardan oluşacak.
Daha Fazla Siyaset Haberleri için Lütfen Bizi Takip Edin..
Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı? Dikkat çeken anket sonucuMillet İttifakı’nın adayı kim olmalı? Dikkat çeken anket sonucu
Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı? Son ankette İmamoğlu'nu geride bıraktıMillet İttifakı’nın adayı kim olmalı? Son ankette İmamoğlu’nu geride bıraktı
Kılıçdaroğlu'ndan Soylu-Özdağ gerilimine göndermeKılıçdaroğlu’ndan Soylu-Özdağ gerilimine gönderme

Kamu Personel Haberleri | Anasayfa