SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sığınmacı açıklaması: Sonuna kadar sahip çıkacağızKamu Personel Alımı

1 Temmuz 2022 - 10:04

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sığınmacı açıklaması: Sonuna kadar sahip çıkacağız

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sığınmacı açıklaması: Sonuna kadar sahip çıkacağız
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2022 - 14:20


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

“Atalarımız marifet iltifata tabiidir, iltifatsız emek zayidir diyor. Hangi alanda olursa olsun başarının kendisi kadar o başarının arkasındaki kişilerin takdir edilmesi gerekir. 2021 yılını 225 milyar dolar ihracatla kapatıp bu sene için daha büyük hedefler belirlemiştik. Türkiye’yi ve reel ekonomiyi takip eden herkes sokak tiyatrolarının ardındaki başarı fotoğrafını net görüyor. Kim ne derse desin başarı çıtasını yukarıya taşıyan iş dünyamızın bahtı açıktır, hiç endişe etmeyin.

‘BAŞARIYA KİLİTLENMİŞ VAZİYETTEYİZ’

Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyacak yolun yenilikten geçtiğinin farkındayız. Teknoloji odaklı sanayi hamlesi programımızı yeni alanlara taşıyacağız. Başarıya kilitlenmiş vaziyetteyiz. Üretimini ülkemizde gerçekleştireceğimiz, yerlileştireceğimiz ürünleri belirledik.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, NECMETTİN ERBAKAN’I ANDI

İstihdamda 30 milyonun üstüne çıktık. Sanayi üretimi ve ihracatımız her ay yükseliyor. Türkiye’yi kritik teknolojilerin pazarı yerine üreticisi haline getirme idealimizi adım adım gerçeğe dönüştüreceğiz. MÜSİAD’ın kurulmasında değerli fikirleriyle öncülük eden değerli hocamız Necmettin Erbakan’ı da saygıyla anıyorum.

SIĞINMACI AÇIKLAMASI: SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ

Biz, muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız. Briket evlerde 600-650 evin orada inşa edilmesi sizin attığınız bu güzel adımlar bir tanesidir. Suriye’nin kuzeyinde hedef en az 100 bin briket ev inşa etmek. Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Biz onları asla bu topraklardan kovmayız, kovmayacağız. Onları katillerin kucağına atmayacağız.”

Daha Fazla Siyaset Haberleri için Lütfen Bizi Takip Edin..
Sürpriz 'Mansur Yavaş' çıkışı: Cumhurbaşkanı adayı olmalıSürpriz ‘Mansur Yavaş’ çıkışı: Cumhurbaşkanı adayı olmalı
Polis meslektaşının başı yarıldı! 'Kaç para istiyorsunuz aç köpekler'Polis meslektaşının başı yarıldı! ‘Kaç para istiyorsunuz aç köpekler’
Taksim'de dehşet anları!  “Abi ben öleceğim” dedikten sonra...Taksim’de dehşet anları! “Abi ben öleceğim” dedikten sonra…

Kamu Personel Haberleri | Anasayfa