Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Berlin'de üçlü zirve!Kamu Personel Alımı

3 Temmuz 2022 - 15:25

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Berlin’de üçlü zirve!

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Berlin’de üçlü zirve!
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2022 - 0:51


Son dakika haberi… Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ile iki ülkenin NATO’ya üyelik müracaatına ilişkin üçlü bir zirve gerçekleştirdi.

BERLİN’DE KRİTİK ZİRVE

Çavuşoğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “NATO Dışişleri Bakanları Gayrıresmi Toplantısı marjında İsveçli ve Finlandiyalı mevkidaşlarımla Berlin’de görüştük.” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, NATO toplantısına girmeden önce yaptığı açıklamada İsveç ve Finlandiya’nın PKK/YPG’ye çok açık destek verdiğini vurgulayarak, “Bu da halkımızın hissiyatını olumsuz yönde etkiliyor, gözümüzün önünde tüm uyarılarımıza rağmen. Dolayısıyla müttefik olacak bir ülke açıkça PKK/YPG’ye, her gün bize saldıran askerlerimizi, polisimizi şehit eden sivillerimizi şehit eden terör örgütüne destek vermemeleri gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Daha Fazla Siyaset Haberleri için Lütfen Bizi Takip Edin..
Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklama! "Bu iki ülke PKK ve YPG'ye açık bir şekilde destek vermektedir"Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu’ndan önemli açıklama! “Bu iki ülke PKK ve YPG’ye açık bir şekilde destek vermektedir”
YÖK müjdeyi verdi! Yeni bölümler geliyorYÖK müjdeyi verdi! Yeni bölümler geliyor
AFAD duyurdu! İzmir'de korkutan depremAFAD duyurdu! İzmir’de korkutan deprem

Kamu Personel Haberleri | Anasayfa