Teknoloji Haberleri

Tablet ve bilgisayarlar öğrencileri takip ediyor

ABONE OL! 

Bazı çocuklar ne yazık ki tablet veya bilgisayar alamadı. Bu nedenle zor durumda kaldılar. Konuyla ilgili çözüm ise bedava dağıtılan bu cihazlardı. Özellikle öğrencilerin mental sağlıklarının yerinde olduğundan emin olmak için ABD bu cihazlara takip sistemi yerleştirdi. Böylece çocukların ne yaptığı ve ne tür faaliyetlerde bulunduğu izlendi.

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara göre ABD hem çocuklara yardım etti hem de onların özel hayatını kontrol etmeye çalıştı. Bu gözetim sistemi Bark, Gnosis IQ, Gaggle ve Lightspeed gibi programlar üzerinden yükleniyor. Gözetimin amacı ise şiddete ve intihara meyilli olan öğrencilerin tespit edilmesi.

İşin daha tuhaf tarafı ise ABD bunu gizli olarak yapmıyordu. Açık bir şekilde öğrencilerin takip edileceğini söyledi. Özellikle öğrenciler içerisinden uyuşturucu kullanan, yeme bozukluğu olan veya pornografi bağımlısı öğrenciler tespit edilmeye çalışıldı. Böylece gençler ile ilgili politika oluşturmaya gayret gösterdiler. Tablet ve bilgisayarlar öğrencileri bu şekilde takip etti.

Konuyla ilgili çok farklı görüşler ortaya çıktı. Bazıları bu sistemlerin öğrencilerin kişisel haklarını ihlal ettiğini söyledi. Kimileri ise çocukların takip edilip gözetilmesini son derece olumlu bir güvenlik projesi olarak değerlendirdi.
Kaynak:Kamupersonel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: