TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? (2022 ÖSYM TUS sınav sonuç takvimi) - Son Dakika Eğitim Haberleri | Kamu Personel AlımıKamu Personel Alımı

1 Aralık 2022 - 07:29

TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? (2022 ÖSYM TUS sınav sonuç takvimi) – Son Dakika Eğitim Haberleri

TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? (2022 ÖSYM TUS sınav sonuç takvimi) – Son Dakika Eğitim Haberleri
Son Güncelleme :

27 Eylül 2022 - 9:21


TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı, 4 Eylül’de sınava giren adaylar tarafından merak ediliyor. TUS sınavının tamamlanmasının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Sonuç tarihini ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Peki, TUS sonuçları ne zaman açıklanacak?

TUS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından 4 Eylül tarihinde gerçekleşen TUS sınavının sonuçları merak ediliyor. ÖSYM tarafından yayımlanan 2022 sınav takvimi sonrasında TUS sonuç tarihi belli oldu.

Buna göre; TUS sınav sonuçları 29 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak.

TUS PUANI DEĞERLENDİRME

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan Mesleki Bilgi Sınavında, adayların iki testin her birindeki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak Hesaplanan standart puanlar kullanılarak,

Tıp fakültesi mezunu adaylar için aşağıda belirtilen ağırlık katsayıları kullanılarak adayların Ağırlıklı Klinik Tıp Bilimleri Puanı (Ağırlıklı K), Ağırlıklı Temel Tıp Bilimleri Puanı (Ağırlıklı T) ve talep eden adaylara Sözleşmeli Aile Hekimleri İçin Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Başvuru Puanı (Ağırlıklı A) hesaplanacaktır.

Tıp dışı meslek mensubu adaylar için aşağıda belirtilen ağırlık katsayıları kullanılarak adayların Ağırlıklı Temel Tıp Bilimleri Puanı (Ağırlıklı T) hesaplanacaktır.

Adayların Ağırlıklı K, Ağırlıklı T ve Ağırlıklı A puanları, aşağıdaki dönüşüm formülünde kullanılarak adayların en yükseği 85 olan K, T ve A puanları hesaplanacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

TUS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINkamupersonel.org