Yer: İstanbul! Balkon bir anda çöktü, facianın eşiğinden dönüldü | Kamu Personel AlımıKamu Personel Alımı

28 Eylül 2022 - 12:56

Yer: İstanbul! Balkon bir anda çöktü, facianın eşiğinden dönüldü

Yer: İstanbul! Balkon bir anda çöktü, facianın eşiğinden dönüldü
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2022 - 16:44


Olay, İstanbul Avcılar’da meydana geldi. Öğlen saatlerinde 4 katlı bir binanın balkonunda çökme meydana geldi. Olay sırasında kaldırımda kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi. Bina tahliye edilirken Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de gelerek bina ile ilgili bilgi aldı.

FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

Olay, saat 12.00 sıralarında Merkez Mahallesi Cami Sokak’ta meydana geldi. 42 yıl önce yaptırılan 4 katlı binanın en üst katındaki dairenin balkonu büyük gürültü ile bir alttaki balkonun üzerine çökerken, bazı parçalar da yola düştü. Yakındaki bir işyerinin güvenlik kamerasına da yansıyan olayda şans eseri kaldırımda o anda yürüyen kimse olmaması olası faciayı önledi. Olay üzerine itfaiye, polis ve belediye ekiplerine haber verilerek Cami Sokak trafiğe kapatıldı. Belediye ekipleri binanın kolonlarını incelerken, binanın tahliyesine karar verildi. Bunun üzerine kapılar tek tek kontrol edilerek 9 daire ve alttaki iki işyeri mühürlendi.

avcilarda-balkonu-coken-bina-muhurlendi-cokme-ani-kamerada_4928_dhaphoto1 (1)

TURAN HANÇERLİ’DEN AÇIKLAMA

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de gelerek bina ile ilgili bilgi alırken, 2019 Silivri Depremi’nden sonra kentsel dönüşüm için 20 saniye bile gecikmenin kötü sonuçlar doğrabileceğini söylediklerini bu olayın da bunun bir örneği olduğunu söyledi. Başkan Hançerli, konutlarını yenilemek isteyenlere tamamen faizsiz kredi verilmesi gerektiğini kısa süre önce görüştüğü Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ilettiklerini ve bunun gerçekleşmesi halinde ülke genelinde kentsel dönüşümün hızlanabileceğini ifade etti.

Avcılar’da 11 Ekim 2020 tarihinden bu yana kendiliğinden balkonları çöken bina sayısı bugünkü olayla birlikte 8’e yükseldi. Daha önceki binaların tümü kentsel dönüşüm kapsamında yıktırılmıştı.

Kaynak: DHA

DAHA FAZLA HABER İÇİN BİZİ TAKİP EDİN
'Türkiye'dekiler anlamıyor, ama şu ezanın sesini bile özlüyoruz'‘Türkiye’dekiler anlamıyor, ama şu ezanın sesini bile özlüyoruz’
AK Partili isimden dikkat çeken açıklama! Sayıştay kararına işaret etti: AK Partili isimden dikkat çeken açıklama! Sayıştay kararına işaret etti: “Eğer öyle bir şey çıkarsa istifa ederim”
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konut ve kira fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Tarih verdi...Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan konut ve kira fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Tarih verdi…kamupersonel.org